Domy Zielonej Synergii – Domy energooszczędne

Technologia

Jakie technologie wykorzystujemy?

Domy zielonej synergii wykonują inwestycje budowy domu w trzech wiądących technologiach. Każda z nich i materiały stosowane w konstrukcji sprawia że nasze domy są ekologiczne, energooszczędne i nowoczesne a sama budowa domu wykonywana jest w stosunkowo najkrótszym czasie na rynku budowlanym. Domy drewniane szkieletowe, prefabrykowane i modułowe można budować w ciągu całego okresu roku bez względu na warunki atmosferyczne.

TECHNOLOGIA DOMU DREWNIANEGO PREFABRYKOWANEGO

Prefabrykacja to przygotowanie elementów domu w hali produkcyjnej. Wszystkie elementy domów  powstają w fabryce, gdzie na powierzchni hali produkcyjnej powstają gotowe do montażu ściany, stropy i dachy domu. Dzięki nowoczesnej produkcji oraz zastosowaniu prostej, powtarzalnej architektury, zunifikowanych części i praktycznych rozwiązań, zapewniamy naszym klientom najwyższą jakość w najlepszej cenie na rynku. Po ich wyprodukowaniu zostają one przetransportowane do miejsca przeznaczenia i montowane według starannie zaprojektowanych planów konstrukcji. Na konstrukcję domów inwestor otrzymuje 30 lat gwarancji.

TECHNOLOGIA DOMU DREWNIANEGO SZKIELETOWEGO

Budowa domu szkieletowego to jedna z najstarszych technologii budowy domu bardzo rozwinięta w Ameryce Północnej i Skandynawii. Z biegiem czasu ze względu na krótki czas budowy, energooszczędność budynków i stosunkowo niższe koszty budowy zyskała także popularność w krajach Europy. Drewno C24 sprowadzane często z Szwecji i Norwegii sprawia że konstrukcja domu jest bardzo trwała i gwarantuje bezproblemowe i tanie użytkowanie budynku na długi czas.

TECHNOLOGIA DOMU DREWNIANEGO SZKIELETOWEGO MODUŁOWEGO

Budowa domu szkieletowego modułowego to nowo opracowana technologia polegająca na składaniu konstrukcji zaplanowanego domu na miejscu inwestycji z wcześniej wyprodukowanych na fabryce, powtarzalnych modułów  o konstrukcji szkieletu drewnianego. Wpływa to na przyśpieszenie i prostotę wznoszenia inwestycji. Stosujemy specjalistyczne drewno KVH i BSH (pochodzące z Austrii – suszone komorowo ). Łączenie konstrukcji wykonujemy wyłącznie certyfikowanymi łącznikami.

Budynek w 80% składa się z ocieplenia, co przekłada się na wysoką izolacyjność termiczną i niskie koszty eksploatacji. Odpady ograniczone są do minimum, dzięki czemu utrzymujemy porządek na placu budowy.